Automobilio priežiūra: Stiklų ir žibintų valymas

Stiklų ir žibintų valymas

Paprastai vairuotojai neskiria reikiamo dėmesio priekinio ir užpakalinio automobilio stiklų švarai, o jų švara yra pagrindinė sąlyga patogiam vairuotojo darbui ir eismo saugumui. Nešvarus priekinis stiklas ne tik trukdo valdyti automobilį, ypač naktį ir dieną, ryškiai saulei šviečiant, bet ir vargina regėjimą bei sudaro vairuotojo izoliuotumo nuo kelio įspūdi. Priekyje kelias jam atrodo ne realus, o lyg Įsivaizduojamas ir tam tikrais atvejais vairuotojas net nereaguoja į tai, ką mato, ant kelio pro priekinį stiklą.

Kai nešvarus užpakalinis stiklas, vairuotojui sunku orientuotis eismo situacijoje, susidariusioje už automobilio. Tai ne tik kliudo valdyti mašiną, bet ir neigiamai veikia eismo saugumą.

Nors šoninių stiklų užterštumas ir neturi svarbios reikšmės eismo saugumo požiūriu (išskyrus atvejus, kai jie aprasoję arba apšalę), tačiau sukelia, gana nepageidautiną vairuotojo izoliuotumo nuo kelio įspūdi.

Ypač trukdo vairuoti subraižyti stiklai. Dieną, šviečiant ryškiai saulei, arba naktį, prasilenkiant su priešpriešiniu automobiliu, tokie stiklai pasidengia „šviečiančių siūlelių voratinkliu”, kuris sumažina matomumą. Stiklas subraižomas, valant jį sausą. Todėl patyręs vairuotojas niekada neturi valyti automobilio stiklų sausu skuduru. Plauti stiklus reikia gerai vandenyje sumirkytu skuduru, o dar geriau skysčiu stiklui plauti. Paskui nutrinti patartina laikraščiu. Plaunant tokiu būdu, langai tampa skaidrūs, ir tai labai padeda vairuotojui kelionėje.

Dažnai subraižymai susidaro, valytuvams valant purvu ir smėliu aptaškytus stiklus. Valytuvai stiklą šlifuoja, bet jame palieka įbrėžimus. Todėl naudotis langų valytuvais dera tik suvilgius ir nuplovus nuo stiklų purvą. Tačiau įvykdyti šį paprastą patarimą sunku tuo atveju, kai ant priekinio stiklo purvu teškia priešais važiuojantis automobilis, o nelyja ir lietus purvo nenuplauna. Tuomet valytuvai tik užteplioja stiklą purvu ir jį braižo. Visada reikia turėti tai galvoje ir atsargiai naudotis valytuvais.

Bet kuriuo atveju padeda stiklų plautuvas. Paspaudus mygtuką prietaiso skydelyje, iš purkštukų, įtaisytų ant gaubto prieš priekinį stiklą, išpurškiamos dvi langų ploviklio čiurkšlės. Vanduo teka stiklu ir jį suvilgo, po to valytuvai nuvalo purvą.

Priekinio stiklo plautuvą sudaro rankinis arba elektrinis siurblys, bakelis vandeniui ir vamzdynas. Bakelis pripilamas langų ploviklio prieš kelionę.

Langų plovimo purškimą galima reguliuoti. Čiurkšlės turi būti nukreiptos taip, kad langų ploviklis kristų ant viršutinės stiklo dalies, o iš ten tekėtų žemyn, kur jį nubraukia stiklo valytuvas. Kai priekinis automobilio stiklas labai nuožulnus (pavyzdžiui, sportiniuose automobiliuose), vandens čiurkšles reikia nukreipti į apatinę lango pusę, nes, greitai važiuojant, oro srovė pakelia vandenį į viršų.

Yra du apsisukimo būdai su automobiliu

Vairuotojų darbo laiko normavimas ir paskirstymas

Patiko? Pasidalink